Rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubków. Czyli najkrócej opisując po prostu Kodowanie na dywanie.
Umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole, a także kreatywność to cechy promowane we współczesnym świecie dorosłych. Aby człowiek został w nie należycie wyposażony, należy rozpocząć pracę już od najmłodszych lat. Możliwości takie stwarza zabawa zawierająca elementy kodowania.
Kodowanie to jeden z wielu elementów procesu programowania, jest przetwarzaniem informacji na kod, sekwencją poleceń prowadzących do rozwiązania danego problemu. Okazuje się, że zarówno w przedszkolu jak i w szkole kodowanie może stać się efektywną i bardzo lubianą zabawą, która wspiera rozwój dziecka, przygotowując je do osiągnięcia dojrzałości szkolnej i dalszych sukcesów w życiu. Wprowadzając aktywności oparte o proste narzędzia, pozwalamy dzieciom poznać tajniki i mechanizmy języka XXI wieku.
Zabawy w kodowanie wprowadzają dziecko w świat logicznego, algorytmicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Rozwijają jego wyobraźnię i kreatywność. Zachęcają do działań grupowych, kształcąc umiejętności społeczne.
Nasze Dzieciaki to bystrzaki – radziły sobie świetnie z kodowaniem, a że w życiu nie miały naraz do czynienia z tyloma kolorowymi kubkami – przy okazji powstawały różne ciekawe budowle. W przerwie pomiędzy kodowaniem a zajadaniem pysznych hot dogów przygotowanych w bibliotece aby spalić kalorie i przewietrzyć główki – w rytm muzyki nasze serducha i nogi wyrywała GORĄCA ZUMBA, twist wyginał nasze ciała, plątał nam ręce i nogi.
Rozwiązywaliśmy krzyżówki, labirynty na tablicy interaktywnej, graliśmy też w planszówki. Nie było ani chili czasu na nudę, w dobrym towarzystwie czas przyspiesza zupełnie niepotrzebnie ;).
Czas minął bardzo szybko, nawet trochę za szybko ale jutro spotkamy się z nowym wyzwaniem znowu :).