W sobotę 19 października w ramach programu BLISKO KULTURY, BLISKO NAS, BIBLIOTEKA – odbyły się dwa fantastyczne szkolenia prowadzone przez Panią MARTĘ KOSTECKĄ z DOBRZE W KULTURZE.

Pierwsze:9.00-12.00Z młodzieżą czy dla młodzieży? Czym jest autentyczne uczestnictwo młodych w kulturze i jak zainteresować młodzież kulturą regionu.Celem szkolenia będzie nauka praktyk i działań pozwalających na dotarcie z przekazem do młodych odbiorców, poznanie metod i narzędzi pracy ze społecznością nad tworzeniem izb pamięci i archiwów życia miejscowości oraz jak prowadzić działania edukacyjne dla młodzieży.i drugie:12.30-15.30Z młodzieżą czy dla młodzieży? Czym jest autentyczne uczestnictwo młodych w kulturze i jak je wypracować w bibliotece.Celem szkolenia będzie poznanie nowoczesnych narzędzi i metod pracy z młodzieżą. Zostaną zaprezentowane darmowe narzędzia i aplikacje, mogące zostać wykorzystanie w różnych obszarach działań z pokoleniem Z. Szkolenie będzie też okazją do przyjrzenia się zasadom tworzenie programu wolontariatu młodzieżowego w bibliotece i innych miejscach kultury.Bardzo ważne dla nas Bibliotekarzy i wielu Placówek – młodzież jest pożądana w naszych Placówkach, działaniach – a od dłuższego czasu trudno dostępna. Szkolenie pokazało nam jak to można zrobić i na pewno będziemy wprowadzać je w czyn – bardzo nam zależy na tym aby Młodzież była razem z nami i chciała być. Poznaliśmy metody i narzędzia jakimi można się posługiwać aby zdobyć oczekiwane efekty – przyznajemy, że już się w nie zaopatrzyliśmy ( chodzi o narzędzia oczywiście). Serdecznie polecamy kursy i szkolenia, warsztaty z Panią Martą KOSTECKĄ i DOBRZE W KULTURZE.