Już w sobote 19.10.2024 bardzo ważne SZKOLENIA DLA WSZYSTKICH PRACUJACYCH Z MŁODZIEŻĄ – serdecznie zapraszamy:

BLISKO KULTURY, BLISKO NAS BIBLIOTEKA19.10.2024 / sobotaMiejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy bibliotekarzy, nauczycieli, animatorów kultury i wszystkich zainteresowanych pracą z młodzieżą.

Prowadząca: Marta Kostecka / Dobrze w Kulturze

9.00-12.00Z młodzieżą czy dla młodzieży? Czym jest autentyczne uczestnictwo młodych w kulturze i jak zainteresować młodzież kulturą regionu.Celem szkolenia będzie nauka praktyk i działań pozwalających na dotarcie z przekazem do młodych odbiorców, poznanie metod i narzędzi pracy ze społecznością nad tworzeniem izb pamięci i archiwów życia miejscowości oraz jak prowadzić działania edukacyjne dla młodzieży.

12.30-15.30Z młodzieżą czy dla młodzieży? Czym jest autentyczne uczestnictwo młodych w kulturze i jak je wypracować w bibliotece.

Celem szkolenia będzie poznanie nowoczesnych narzędzi i metod pracy z młodzieżą. Zostaną zaprezentowane darmowe narzędzia i aplikacje, mogące zostać wykorzystanie w różnych obszarach działań z pokoleniem Z. Szkolenie będzie też okazją do przyjrzenia się zasadom tworzenie programu wolontariatu młodzieżowego w bibliotece i innych miejscach kultury.