Na spotkanie autorskie z Panią Ewą Kołodziejczyk w dniu 10 września 2024 roku przybyli licznie wraz z opiekunami, uczniowie klas I,II,III, szkoły podstawowej w Dziwnowie.

Prezentacja pozycji książkowych autorki – bogato ilustrowanych, w sposób jasny, czytelny i kreatywny przedstawia obecne, wzajemne zależności świata roślin i zwierząt z ludźmi, ochroną środowiska. Autorka w subtelnym przekazie własnych fascynacji egzotyką flory i fauny, przenoszoną do literatury poznawczej dla dzieci pobudza ich wyobraźnię, poszerza zasób potrzebnej wiedzy przyrodniczej.

Pytania dzieci i odpowiedzi autorki w sposób oczywisty dały do zrozumienia, że żywe inspiracje są siłą napędową do pisania o magicznej podróży w czasie a także źródłem interaktywnej zabawy.

Było bardzo Miło, Dzieci nabyły książki autorstwa Ewy Kołodziejczyk z osobistą dedykacją Autorki. Dla wielu z dzieci było to pierwsze Spotkanie Autorskie i pierwsza dedykacja. Dzieci obiecały przeczytać nowa lekturkę, a te które dopiero uczą się czytać – przeczytają trochę później.

Dzieciom podobała się nasza biblioteka i obiecały wpadać do nas częściej – zwłaszcza, ze to po sąsiedzku J.

Książki Autorstwa Ewy Kołodziejczyk już lada dzień będą dostępne w naszej bibliotece i filiach.