Spotkanie Skrzatowe 10.01.2024 – robimy Maski Karnawałowe.

Spotkanie Skrzatowe  10.01.2024 – robimy Maski Karnawałowe.

Bal maskowy, bal maskowy,

Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,

I Smerfetka razem z nim,

Nie wiadomo, kto jest kim.

Zabawa, karnawał i twórczość artystyczna  naszych Skrzacików  to idealne połączenie  i zaproszenie do świetnej zabawy.

Malowanie i ozdabianie masek to ulubione zajęcie dla dzieci w każdym wieku. Nasze maluchy szykują się do bibliotecznego Balu Maskowego dlatego chciały same zaprojektować przebranie.

Przy wyklejaniu, sreberkami, brokatem,  piórkami  masek porozmawialiśmy o zabawach i balach jakie odbywają się u nas i na całym świecie.

Przeczytaliśmy książeczkę Grzegorza Kasdepke ,,Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu‘’.

Było dużo śmiechu i zabawy przy przymierzaniu masek ,a nawet okazało się, że bal mógłby już się odbyć, bo wszystkie dzieciaczki niechcący przystroiły się brokatem.

Na zakończenie zrobiliśmy kilka fajnych zdjęć i umówiliśmy się za tydzień.

17 stycznia robimy upominki dla Dziadka i Babci. Zabieramy z sobą dobry humorek  ,błyszczące ozdoby, talerzyki papierowe, gąbkę, wykałaczki i papier kolorowy.

Do zobaczenia już za tydzień.