Spotkania Skrzatowe – styczeń 2024

10.01. 2024 środa 16.00 – 18.00  Skrzaty i maski karnawałowe.

Robimy kolorowe, maski karnawałowe.

Przynosimy świecące ozdoby( brokat, różne świecące gwiazdeczki itp.), brystol, gumka do mocowania.

Poczytamy fragmenty książeczki  Grzegorza Kasdepki „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”.

A gdyby tak przeżyć cały rok z ulubionymi bohaterami? Dlaczego bliźniacy potrafią być tak różni? Czy nie powinni zachowywać się tak samo?

Książeczka “Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” jest ciekawym zbiorem opowiadań o przygodach bliźniaków. Głównymi bohaterami są Kuba i Buba, chłopiec i dziewczynka. Trudno ich jednak rozróżnić, bo Kuba często zachowuje się jak dziewczynka, a Buba wręcz odwrotnie, udaje, że jest chłopcem. W końcu przecież to nie płeć decyduje o zachowaniu.

Książka, tak samo jak inne pozycje napisane przez tego autora, łączy elementy dydaktyczne z doskonałą zabawą. Zbiór opowiadań czyta się z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością. W każdej historii dzieciaki wymyślają nowe pomysły i przeżywają nowe przygody. Książka jest ujęta w ramy czasowe, dzięki czemu możemy przeżywać przygody dzieciaków przez cały rok i podczas każdej pory roku.

Czytając książkę, możemy wybrać dziecku opowieść dostosowaną do pogody za oknem. W książce znajduje się też niespodzianka, jest tu dołączony zestaw przepisów kulinarnych, które dzieci są w stanie wykonać samodzielnie.

17.01.2024 środa 16.00 – 18.00 Upominki na Dzień Babci i Dziadka.

Będziemy potrzebować papier kolorowy, patyczki go grilla, talerzyk papierowy, gąbka mała lub kawałek( do malowania), farby, błyszczące ozdoby.

Poznamy również książeczkę Anny Edyk- Psut pt. „Moja rodzina”.

Wierszyki o zawsze uśmiechniętej, trochę zwariowanej rodzinie Zuzi. Dowiesz się z nich, kim jest wujek, a kim stryjek i już nigdy nie pomylisz cioci z kuzynką.

Siostra mamy to ciocia, brat taty to stryjek, córka cioci to kuzynka. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak to zrozumieć? Pomoże ci w tym ta wesoła książeczka! Znajdziesz w niej mnóstwo zabawnych wierszyków o Zuzi i jej rodzinie. Są tam starszy brat Zuzi Tomek, mama Katarzyna, tata Jacek, stryjek Leon, ciocia Zosia, wujek Ryszard i ich córeczka Dorotka, a także babcie Gosia i Celina oraz dziadkowie Stasiek i Jurek. Poznaj zwariowaną rodzinkę Zuzi!

24.01. 2024 środa 16.00 – 18.00 Karnawał 2024.

Czas na zabawę , przecież jest karnawał!!!!!. Dlatego u nas odbędzie

się Bal Karnawałowy. Przebranie mile widziane.

31.01.2024 środa 16.00 – 18.00 Skrzaty w

Prace 3D- będzie nam potrzebna  folia aluminiowa, plastelina, farby .

Co do książki to poczytamy „Jak zostałem piratem” Małgorzaty Korbiel.

Jacek pragnie zostać piratem. Ma już statek i arę, ale… nie potrafi poprawnie wymówić pirackiego okrzyku: Arrrr! A bez tego ani rusz. Czy istnieje ktoś, kto pomoże chłopcu spełnić jego wielkie marzenie?

“Książkożercy” to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca:

• przyjemne wprowadzenie w świat liter, słów i zdań;
  • pełne humoru historie o sympatycznych bohaterach;
  • wesołe ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu;
  • pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem;

Zapraszamy wszystkie Skrzaty nasze i nowe !!!!

Do zobaczenia!!!!!