ANDRZEJKI W BIBLIOTECE 29.11.2023 

…”Zebrała się nasza gromada,

Gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc,

Bo dziś wróżb i magii moc…”

W środowe popołudnie 29.11.2023 w naszej bibliotece odbyło się tradycyjnie Spotkanie Skrzatowe, ale to popołudnie było  inne, bo obchodziliśmy Andrzejki.

Andrzejki to magiczny czas, kiedy każdy z nas może sprawdzić, czy spełnią się  jego najskrytsze marzenia. Przygaszone światła  oraz zapalone świece  stworzyły tajemniczą atmosferę.

Na dzieci czekała czarownica  z woskiem  i w magicznej wodzie  jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki  pojawiały się  Wróżby Andrzejkowe. Skrzaty z niecierpliwością  czekały na swoją kolej, aby  odgadywać swoje odlewy z wosku.

Podczas spotkania z czarownicą było wiele ciekawych zabaw, m.in.: wybieranie imienia przyszłej koleżanki lub kolegi, wrzucanie monet do miski na szczęście, andrzejkowy wyścig butów oraz zgadywanie przyszłego zawodu poprzez odnajdywanie przedmiotów.

Czarownica wraz z pomocnicą bardzo dziękuje za świetną zabawę i zaprasza za tydzień 6 grudnia na zajęcia Mikołajkowe. Przynosimy rolki po papierze toaletowym i materiały z których powstaną Mikołaje.

Do zobaczenia!