Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu 24.11.2023.

W piątek 24.11. my to znaczy Gosia i Agnieszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie wpadłyśmy w odwiedziny do dzieci w Publicznym  Przedszkolu „ Promyk Słońca”.

Wizyta związana była z cudnym świętem – Dniem Pluszowego Misia. Wszyscy wiemy, że ta zabawka jest jedyna w swoim rodzaju, jest do przytulania, do wypłakania i do zwierzeń.

Przygotowałyśmy zabawy dla dwóch najmłodszych grup: „Misiów” i „Smerfów”.

W grupie „Misiów” dzieci przywitały nas z uśmiechniętymi buziami i swoimi misiami na kolankach i po przywitaniu posłuchały książeczki „Urodziny Misia Maćka”.

Żeby było wesoło zrobiliśmy misiową gimnastykę i dzieci zaśpiewały i zatańczyły misiową piosenkę.  Ponieważ misie zgłodniały to trzeba było zjeść trochę miodku…. Wszak to przysmak misiowy 😊. Z pełnymi brzuszkami każde dziecko dostało na zakończenie naszej zabawy dyplom Przyjaciela pluszowego Misia i medal .

Musiałyśmy szybko pożegnać „Misie” bo już wypatrywały nas „Smerfy”, z niecierpliwością.

Tam też po przywitaniu przeczytałyśmy książeczkę o urodzinach misia Maćka i i bawiliśmy się przy „wierszu o Misiu”, potańczyliśmy do muzyki misiowej…i również zgłodnieliśmy.

Miodek w tej grupie też był przysmakiem, więc lizaliśmy go przy okazji ćwicząc języki.

Przed smerfami stanęło potem trudne zadanie: musiały ułożyć puzzle z postacią misia i przykleić je w odpowiedniej kolejności na kartce. Poradziły sobie super i w nagrodę także dostały dyplomy i medale „ Przyjaciela Pluszowego Misia” .

Wyszłyśmy z Przedszkola żegnane przez uśmiechnięte buziaki naszych małych przedszkolaków przytulonych do swoich Misiaków 🙂 .