Spotkanie DKK – 23.10 2023

W poniedziałek 23 października spotkałyśmy się na comiesięcznym zebraniu  Dyskusyjnego Klubu Książki. W super  atmosferze, jak zawsze przy kawce i herbatce rozmawiałyśmy o przeczytanej książce Kristin Hannah” Słowik”.

Wszystkie byłyśmy zdania, że treść tej powieści, toczącej się podczas II Wojny Światowej, przejmuje do głębi serca. Autorka zawarła w niej trudne relacje wewnątrz rodziny spowodowane wojną , innym podejściem każdego do problemów tamtego okresu. Działanie w konspiracji, potrzeba ochrony najbliższych, tajemnice – miały wielki wpływ na rodziny.

Pisarka bardzo realistycznie przedstawiła również zróżnicowane charaktery najeźdźców- hitlerowców- którzy potrafili być jednocześnie ludzcy i okrutni. Opisy tortur są bardzo obrazowe , cierpienie ludzi jest odczuwalne prawie dosłownie.

Każda z nas bardzo przeżyła tą książkę, którą bardzo polecamy do przeczytania.

Wybierając pozycję na następne spotkanie DKK kierowałyśmy się trochę chęcią przeczytania lżejszej pozycji. Nasz wybór padł na książkę Nataszy Sochy” Macocha”….Być może książka wcale nie będzie lekka….dziękujemy za fajne spotkanie i zapraszamy na następne, które odbędzie się już

20 .11.2023.