Dobiega końca budowa nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie.

Dobiega końca budowa nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie. Rozpoczęte przed rokiem prace wchodzą właśnie w swój ostatni etap, na co składają się działania wykończeniowe wnętrz oraz montaż szeregu instalacji.

Koniec robót już niebawem, a w ich finale w przestrzeni Gminy Dziwnów pojawi się bardzo nowoczesny obiekt, stanowiący wypełnienie przestrzeni pomiędzy pawilonami Szkoły Podstawowej w Dziwnowie. Nowa biblioteka została wybudowana w oparciu o najnowsze trendy w zakresie przeznaczenia tego typu placówek jak i ich funkcjonalności, a do tego zostanie bardzo kompleksowo wyposażona. Wartość całej inwestycji to 3.332.000,00 pln.

Realizacja inwestycji odbywa się w oparciu o dofinansowanie zadania “Budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie”, które jest możliwe dzięki włączeniu się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priotytet 2, Kierunek inwestycji 2.12 “Infrastruktura bibliotek 2021-2025”, na które uzyskano dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 2.054.166,00pln.