PEERLOWSKA NOC W DZIWNOWSKIEJ BIBLIOTECE 6/7 październik 2023 r.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią powróciła do naszej placówki super impreza tj. Noc Bibliotek. Dnia 6.10. o godz. 18 spotkaliśmy się w kameralnym gronie( niestety).

Podczas naszego spotkania przenieśliśmy się w czasy PRL-u: zorganizowałyśmy wystawkę z przedmiotami z tamtego okresu, zdjęciami, przygotowałyśmy kilka kultowych  potraw , filmów , quizów tematycznych i sporo innych atrakcji.

Już od wejścia czekało na naszych gości „zderzenie”  z codziennością tamtych czasów: każdy dostał kartki na żywność i przydział wędlin ( kaszanka i salceson) zawinięte w gazetę😊, następnie oglądałyśmy eksponaty przez nas zebrane.

Prawie każda rzecz wywoływała ogrom wspomnień a co za tym idzie rozmów i dyskusji. Następnie przy kawie i herbatce oraz cieście w oparciu o książki „ Ikony PRL bohaterowie tamtych lat” oraz „Życie PRL praca, rozrywka, ludzie” i własne życie w czasach trudnych a jednak wspaniałych na swój sposób,  toczyła się super rozmowa. Czasem wesoła, czasem smutna ale to nasza historia.

W między czasie oglądnęłyśmy film „ Rejs” , zaliczyłyśmy quiz z wiedzy o PRL-u, pograłyśmy w gry z tamtych czasów ( „państwa i miasta”, „ kartofel”,  „ wisielec” „ kółko i krzyżyk”). Zabawę wspierała muzyka z tamtych lat i jakby co,  to nie uniknęłyśmy tańców😊.Żeby mieć siły do zabawy trzeba było się posilić.

Zrobiłyśmy sałatkę jarzynową, miałyśmy galaretkę i ocet, smalec z ogórkiem kiszonym no i kaszankę i salceson. Na ciepło zjadłyśmy żurek….więc każdy znalazł coś dla siebie i swoich kubków smakowych😊.

Odbyło się również karaoke –  wow wow – przy którym, świetnie się bawiliśmy.

Czas tak szybko mijał, że nagle zrobiła się godzina 24.00 i trzeba było kończyć tą imprezkę…tak zdecydowały przybyłe  panie.

Dla każdego gościa miałyśmy przygotowane podziękowania za przybycie i uświetnienie naszej „ Nocy bibliotek” i takim miłym akcentem zakończyłyśmy ten cudowny wieczór. Mamy nadzieję , że następnym razem – w kolejną PEERLOWSKĄ NOC W DZIWNOWIE -będzie nas jeszcze więcej .