Narodowe Czytanie, w tym roku czytamy “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Elżbiety Zakrzewskiej wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Dziwnowie i Kołem Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie zaprasza na Narodowe Czytanie, w tym roku czytamy “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Jest to  akcja społeczna, która od 2012 roku propaguje znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.

Nasza Akcja odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Reymonta 10 w Dziwnowie 9 września o godz. 15.00 do 17.00.

Będzie okazja skosztować ciast upieczonych przez Szefową KGW Łukęcin i Naszą Iwonkę z MBP.

“Przy kawce i cieście z Literaturą Narodową” w klimatycznym miejscu jakim jest nasza biblioteka spotkamy się w tym Specjalnym Dniu.

„Nad Niemnem” będzie czytane z 80 calowego ekranu – każdy będzie mógł śledzić tekst i zatopić się w lekturze.

Serdecznie zapraszamy Władze Miasta, Szefów i Pracowników Instytucji, Mieszkańców, Radnych , Sołtysów, Młodzież i Turystów.