Spotkanie z P. Ewą Bauer – 28 lipca 2023 r.

Ewa Bauer-z wykształcenia prawniczka, psycholog z zamiłowania.

Z taką ciekawą osobą w dniu 28.07.2023 mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej bibliotece. Pani Ewa mieszka na stałe w Krakowie, pracuje zawodowo, zajmuje się domem i rodziną ale jednocześnie znajduje czas na pisanie książek.     Podczas rozmowy z czytelnikami, którzy przybyli na spotkanie autorskie, powiedziała, że w Dziwnowie była mając ok. 10 lat i już wtedy wiedziała, że będzie pisała książki.  Tematyka jej powieści porusza problemy związane z emocjami, są to książki obyczajowo-psychologiczne. Nie boi się poruszać trudnych tematów .

” Kurhanek Maryli” to opowieść o trudnym małżeństwie, ale również historia więzi między pokoleniami, a przede wszystkim opis walki o tożsamość i szczęście. „ Pokoloruję twój świat” to powieść inspirowana historią dziewczynki chorej na chorobę genetyczną i jednocześnie poruszająca historia kobiet, którym przyjdzie zmierzyć się z trudnymi relacjami i najcięższymi wyborami w życiu.

Książka Ucieczka przed życiem dotyka kwestii, które są istotne w życiu każdego człowieka. Psychologowie zgodnie bowiem twierdzą, że nasze dzieciństwo ma wpływ na nasze dorosłe życie, a czasem nawet odciska bolesne piętno. Eksperci zwracają także uwagę na fakt, że niezwykle istotne w późniejszym życiu jest to, jakie mieliśmy w dzieciństwie relacje z matką. To wzruszająca opowieść o relacjach międzyludzkich, samotności, potrzebie bliskości, o zaborczej miłości matki do dziecka.

Pisząc  sagę czterotomową „Tułacze życie” jak sama przyznaje, do napisania powieści solidnie się przygotowała, poszukując prawdy historycznej w opracowaniach dotyczących Galicji Wschodniej, Dolnego Śląska i Moraw. Stąd też całość tworzy zgrabną konstrukcję, bo prócz losów bohaterów, wiemy jak żyli, co jedli, jak się ubierali i czym zajmowali w wolnym czasie.

Nasi czytelnicy z wielką uwagą słuchali P. Bauer i oczywiście padło sporo pytań w stronę autorki, na które z ochotą odpowiadała. Przy kawce miło spędziliśmy wspólny czas i przybyli goście z ochotą zakupili od P. Ewy wybrane przez siebie pozycje – z autografem autorki oczywiście.