Drugie Spotkanie z padre Agostino 18.07.2023

W dniu 18 .07. odbyło się w naszej bibliotece drugie spotkanie z Ojcem Augustynem Lewandowskim. Byliśmy ciekawi, czy tak jak pierwsze wzbudziło zainteresowanie, to czy  drugie również będzie miało sporą frekwencję.    Oczywiście, nie zawiedliśmy się, czytelnicy dopisali.

Ojciec Augustyn po przywitaniu się króciutko opowiedział o sobie i przedstawił przybyłym tematykę spotkania. Głównym tematem była oczywiście książka napisana przez Padre  pt. ”Smakując życie”. Powiedział również że chce nam przedstawić postać pewnej błogosławionej, która czyni cuda w szczególności dotyczące onkologii.

Kobietą tą jest Anna Maria Taigi, która była  włoską mistyczką i tercjarką trynitarską.

Przez kilka lat doznawała wizji i ekstaz. Od lat dziewięćdziesiątych XVIII wieku, aż do śmierci miała widzieć świetlisty dysk, który pomagał jej rozróżniać dobro od zła i miał być źródłem wiedzy o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Zmarła 9 czerwca 1837 w Rzymie. I data ta jest jej świętem .

Ciało bł. Anny Marii Taigi nie uległo rozkładowi. Jej relikwie spoczywają w rzymskim kościele św. Chryzogona. Do jej grobu przybywają ludzie z różnych stron świata prosząc o pomoc i wsparcie.

Temat przebiegu procesów kanonizacyjnych również okazał się bardzo interesujący, bo przecież nie każdy ma możliwość zdobycia wiadomości prawie u źródła…., więc skorzystaliśmy zadając sporo pytań.

Na temat swojej książki ksiądz Gutek chętnie odpowiadał na zadawane pytania i dopowiadał do historii w niej zawartych więcej szczegółów. Było przy tym dużo śmiechu i humoru.

Spotkanie trwało dwie godziny, które minęły nam błyskawicznie. Przy kawie cudnie spędziliśmy czas z Ojcem Augustynem i mam nadzieję, że trzecie i kolejne spotkanie również się odbędzie.