28 LIPCA 2023 o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Spotkanie autorskie z Ewą BAUER.

28 LIPCA 2023 o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Spotkanie autorskie z  Ewą BAUER.

Ewa Bauer kiedy tylko może ucieka na łono natury by tworzyć. Kocha las i wszystko co zielone, dlatego niedawno uciekła z miasta i dopiero na wsi poczuła się u siebie. Interesuje się psychologią, podróżami, dobrą kuchnią. Na co dzień pracuje jako prawnik i zajmuje się domem i rodziną, a gdy tylko nadarza się okazja uprawia ogródek.

Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem była jej debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro” wydana w 2011 w Wydawnictwie Szara Godzina. Kolejne powieści to: „Kruchość jutra” (2013), „Kurhanek Maryli” (2014), ”Słoneczne jutro” (2018), „Ucieczka przed życiem” (2018). Są to powieści obyczajowo-psychologiczne.

W październiku natomiast 2019 r. ukazał się pierwszy tom sagi rodzinnej z historią w tle – cyklu Tułacze życie, a w kolejnych latach następne części i są to: „Za nasze winy”, “Kiedyś ci wybaczę, “Nigdy nie zapomnę” oraz najnowsza, która premierę miała w tym roku “Chcę żyć inaczej”.

W swojej twórczości porusza tematy trudne, choć nierzadko występujące w relacjach między ludzkich. Skupia się na emocjach, nie ocenia bohaterów, ale wskazuje mechanizmy jakim podlegają ich reakcje. Często powtarza, że jeśli choć jedną osobę poruszy jej twórczość, to już warto było pisać.

Jest miłośniczką „Małego Księcia”. Posiada kolekcję ponad siedemdziesięciu tłumaczeń tej książki na języki obce.

Mamy w swoich zbiorach bibliotecznych 6 pozycji autorstwa Ewy Bauer:

Zapraszamy do wspaniałej lektury i na Spotkanie Autorskie już w lipcu.