30.05. 2023 r.- SKRZATY I SŁOŃCE.

,,Słoneczko nasze , rozchmurz buzię,

Bo nie do  twarzy Ci w tej chmurze,

Słoneczko nasze, rozchmurz się,

Maszerować z Tobą będzie lżej.’’

Słońce jest nieodłącznym elementem radości, optymizmu i wakacji. Dlatego nasze Skrzaty na ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym przyszły w wakacyjnym  nastroju i z piosenkami o Słonku. Bo piosenka jest dobra na wszystko, jest lekarstwem na wszelkie złe chwile. Wywołuje uśmiech na  buziach dzieci i dorosłych. Nawet słoneczko po usłyszeniu piosenki zaczęło mocniej grzać.

Skrzaty  przy radosnych piosenkach o słońcu, planetach i wakacjach wykonały swoje Słoneczka z papierowych talerzyków, żółtego papieru i bibuły. Rozmawialiśmy do czego jest nam potrzebne słońce, dlaczego ludzie się cieszą gdy jest ciepło. Przeczytaliśmy   książkę ,,Uczucia Maksa -Maks i zazdrość,”  i   wspólnie stwierdziliśmy, że nie warto być zazdrosnym i się złościć, a gdy świeci słoneczko  łatwiej odgonić te uczucia i jest się radośniejszym .

Wakacji nadszedł czas i nasze Skrzaciki wybierają się na zasłużony odpoczynek. Czekamy na Was  po wakacjach  z nowymi pomysłami, życzymy samych słonecznych dni.

Do zobaczenia po Wakacjach 🙂 !