Spotkanie DKK 29.05. 2023 – omawiałysmy książki autorstwa Pani Magdaleny Witkiewicz.

Spotkanie DKK 29.05. 2023 – omawiałysmy książki  autorstwa Pani Magdaleny Witkiewicz.

Nadszedł czas rozstania na okres  wakacji……W dniu 29.05. spotkałyśmy się po  w gronie wiernych czytelniczek Dyskusyjnego Klubu Książki po raz ostatni przed wakacjami. Spotkanie to przebiegało pod hasłem twórczości Pani Magdaleny Witkiewicz.

Po ploteczkach przy kawie, herbatce i ciastku zaczęłyśmy omawiać książki, które przeczytałyśmy. Każda z Pań wybrała sobie jedną pozycję, a były to:

– „ Pudełko z marzeniami”

– „ Szkoła żon”

– „ Ósmy cud świata”

– „ Moralność Pani Piontek”

– „Listy pisane szeptem”

Po krótkim streszczeniu, żeby zachęcić do przeczytania inne panie, stwierdziłyśmy zgodnie, że twórczość tej autorki ma w sobie głębokie przemyślenia, nie jest to wcale lektura w całości lekka i przyjemna.

Porusza trudne relacje międzyludzkie w związkach partnerskich i przyjaźniach. Pani Witkiewicz jest nazywana” Królową szczęśliwych zakończeń”, bo jej książki zawsze dobrze się kończą .

Wszystkie panie jednogłośnie powiedziały, że warto zapoznać się z jej książkami i polecać je innym czytelnikom.

Na koniec spotkania ustaliłyśmy termin spotkania we wrześniu na 25 poniedziałek – podzielimy się informacjami i opiniami na temat książek dowolnie wybranych i przeczytanych latem.

Pożegnałyśmy się życząc sobie wspaniałego odpoczynku.