BAJKOWA DRUŻYNA W QUIZOWYM ATAKU NA NASZE DZIECIAKI I MŁODZIEŻ 10.05.2023

Tydzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja  już od 1985 roku. Święto, zainicjonowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, tradycyjnie rozpoczyna TYDZIEŃ BIBLIOTEK, w trakcie którego biblioteki różnych typów z całej Polski organizują przeróżne atrakcje w celu  zainteresowania  literaturą .

Również nasza Biblioteka wraz z Biblioteką Szkoły Podstawowej w Dziwnowie w dniu 10 maja uczciła ten dzień. Zostałyśmy zaproszone przez klasy 1-3 na przedstawienie   pod tytułem ‘’ Księżniczka na ziarnku grochu’ przygotowane przez uczniów pod opieką Pani Szumnej .

Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki publicznej im. Elżbiety Zakrzewskiej razem z Bibliotekarka Szkolnej Biblioteki panią Bożeną Dutką jak co roku tworząc razem Bajkową Drużynę, w ciekawych przebraniach – aby zwrócić uwagę i utkwić w pamięci Dzieci i Młodzieży – odwiedziły wszystkie klasy Szkoły Podstawowej i przeprowadziły quiz ze znajomości bajek i bohaterów lektur szkolnych.

Wypadł całkiem nieźle na korzyść młodych czytelników – cale klasy zostały nagrodzone słodkimi batonikami.

Jednak, żeby  nie było zbyt łatwo, także musiały na nie „zapracować  ‘’ odpowiadając na pytania ze  znajomości literatury.

Żegnając  się  z dziećmi zaprosiły  je do odwiedzania naszych bibliotek, opowiedziały o atrakcyjnych zbiorach książek dla dzieci i młodzieży i tęsknocie bibliotekarzy za ich odwiedzinami 🙂 .