Wystawa Prac Przedszkola „PROMYK SŁOŃCA” Gospodarza i Organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „DOBRO I PIĘKNO W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”

przy współpracy MBP w Dziwnowie – dostępna przez cały miesiąc maj.Celem konkursu było:- uwrażliwienie dzieci na wartości ogólnoludzkie, jakimi są dobro i piękno;- popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie umiejętności dostrzegania dobra i piękna;- rozbudzenie dziecięcej wyobraźni, inwencji i aktywności twórczej;- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych;- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci;- inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki;- poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych;- zachęcanie do kreowania indywidualnego sposobu przedstawiania tematu;- promowanie uzdolnień dzieci.

Na konkurs wpłynęło 40 prac spełniających kryteria podane w regulaminie:

– grupa wiekowa 3 latki – 3 prace;

– grupa wiekowa 4 latki – 12 prac

;- grupa wiekowa 5 latki – 17 prac

;- grupa wiekowa 6 latki – 8 prac.

Przedstawiamy Państwu piekne prace i zapraszamy do oglądania jej w naszej Bibliotece na żywo.