Witajcie Kochani – już niedługo przed nami OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – co przygotowalismy dla WAS:

Dwie wspaniale Wystawy -Wystawa Prac Przedszkola „PROMYK SŁOŃCA” Gospodarza i Organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „DOBRO I PIĘKNO W LITERATURZE DZIECIĘCEJ” przy współpracy MBP w Dziwnowie – dostępna przez cały miesiąc maj.Celem konkursu było:- uwrażliwienie dzieci na wartości ogólnoludzkie, jakimi są dobro i piękno;- popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie umiejętności dostrzegania dobra i piękna;- rozbudzenie dziecięcej wyobraźni, inwencji i aktywności twórczej;- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych;- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci;- inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki;- poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych;- zachęcanie do kreowania indywidualnego sposobu przedstawiania tematu;- promowanie uzdolnień dzieci.Na konkurs wpłynęło 40 prac spełniających kryteria podane w regulaminie.- grupa wiekowa 3 latki – 3 prace;- grupa wiekowa 4 latki – 12 prac;- grupa wiekowa 5 latki – 17 prac;- grupa wiekowa 6 latki – 8 prac.Więcej informacji o wynikach konkursu znajdą Państwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. E. Zakrzewskiej w Dziwnowie. Zdradzimy rąbek tajemnicy „Dziwnów Górą !!!

”Prace są naprawdę zjawiskowe – serdecznie zapraszamy na Wystawę już dziś i do końca maja można ją będzie podziwiać.

Wystawa podsumowująca ogólnopolski projekt kulturalno-edukacyjny SZTUKA NATURY, NATURA SZTUKI VOL. 2 Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie była partnerem zadania. Na wystawie można zobaczyć prace zrealizowane przez dzieci, młodzież i studentów z całej Polski. Pośród rysunków, grafik, instalacji i działań w przestrzeni można obejrzeć realizacje z Krosna, Torunia, Lublina, Zbójna, Goleniowa, Chełmży, jak również z Dziwnowa. Na ekspozycji zaprezentowana jest fotorelacja z artystycznego działania na dziwnowskiej plaży. Efemeryczna realizacja zainspirowana sztuką land art, wykonana została przez uczniów klasy VIII B……. ze Szkoły Podstawowej Im. 5-Go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. Autor i koordynator projektu dr Piotr FlorianowiczStrona projektu: https://naturasztuki.blogspot.com/Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyWystawa dostępna od 05.05. 2023 przez cały miesiąc, W tym kapitalne prace naszej Młodzieży z 8B – no i sam tytuł Wystawy Oszałamiający.

8 maja w Dniu Bibliotekarza będziemy gościć u siebie 32 tegorocznych Absolwentów przedszkola „PROMYK SŁOŃCA” – W Miejskiej Bibliotece publicznej im. E. Zakrzewskiej odbędzie się PASOWANIE NA CZYTELNIKA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW.

9 maja wspólnie Bibliotekarki z MBP w Dziwnowie i Bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej im. 5 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty – odwiedzą dzieci i młodzież w szkole z quizami i słodkościami, mamy na celu przypomnieć o istnieniu obu przyjaznych Placówek i promować czytelnictwo wśród Młodych Ludzi.

9 maja Spotykają się oczywiście Nasze Skrzaty w godzinach 16.30 – 18.30- tworzymy motyle przy użyciu soli i kolorowej kredy;- Czytamy książkę Katarzyny Zychli „MAKS I DENTYSTA”- przynosimy sól i kolorową kredę.

11 maja o godzinie 17.00 w MBP w Dziwnowie odbędzie się spotkanie Autorskie z Bogusławem JANICZAKIEM poetą i prozaikiem i marynistą – autorem 15 pozycji książkowych w tym 4 zbiory wierszy, 3 zbiory opowiadań oraz powieści. Strona internetowa Internetowa bohatera Spotkania http://boguslawjaniczak.pl/ Ma również profil i stronę na FB gdzie co tydzień zamieszcza wiersz lub opowiadanie. Piosenek z tekstami Bogusława Janiczaka można posłuchać na stronie oraz na stronie Marcina Niewęgłowskiego (Czerwone Gitary) a także na stronie duetu Ania i Tomek Trust. Więcej informacji na temat Autora i naszego Gościa już niebawem. Na Spotkaniu będzie można nabyć książki z autografem autora.

12 maja o godzinie 17.00 w MBP w Dziwnowie odbędzie się kolejne Spotkanie z Sylwią Trojanowską. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki w dniu 12 maja, o godz. 17.00 na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską autorką bestsellerowych powieści historycznych i obyczajowych. Będziemy rozmawiać o warsztacie pisarskim, powstawaniu książek, roli pasji w życiu i podróżowaniu. Sylwia Trojanowska opowie o tym, co napędza ją do pisania i do ciągłego rozwoju; co daje jej spokój i pozwala bardziej doceniać codzienność. Przede wszystkim zaś Sylwia Trojanowska opowie o ostatnio wydanych powieściach: „Łabędziu” oraz „Żonie nazisty”, a także o planach wydawniczych. Przedpremierowo posłuchamy fragmentu jej zapowiadanej na czerwiec powieści. Na Spotkaniu będzie można nabyć książki z autografem autora.

Każdej imprezie poświęcimy artykuł gdzie podamy więcej informacji już tygodniu poprzedzającym OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023.