Spotkanie skrzatowe -18.04.2023 Skrzaty zaprzyjaźniają się z wężami.

Idzie wąż wąską dróżką,

Nie porusza żadną nóżką,

Poruszałby gdyby mógł,

Lecz wąż przecież nie ma nóg.

Dzisiejsze spotkanie zaczęło się od zapoznania się z gadami mieszkającymi w naszym kraju,a jednym z nich  są węże i żmije. Poznaliśmy różne rodzaje węży, jadowite i całkowicie  niegroźne .Podczas czytania książki ‘’Ciekawe dlaczego węże zrzucają skórę i inne pytania na temat gadów’’, nasze kochane Skrzaty wykonały przepiękne węże z nakrętek, rolek po papierze toaletowym, sznurków i drucików. Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań .Czemu węże się gapią, czy potrafią zachować się przy stole, czemu połykają pokarm w całości, jak się poruszają skoro nie mają nóg? Na te i wiele innych pytań  próbowaliśmy odpowiedzieć wspólnie, było mnóstwo śmiechu. Na zakończenie spotkania bawiliśmy się w kto boi się węża i w wąż goni szczurka.

Zapraszamy na następne zajęcia 25 kwietnia, przynosimy kartki białe, czerwone lub bibułę, patyczki.