Skrzaty zakochane w drzewach – 11 kwietnia 2023 r.

Wiosenne Spotkanie Skrzatowe odbyło się 11 kwietnia 2023 roku i zadaniem do wykonania  dla dzieci, były wiosenne drzewa. Na początku spotkania dzieci obejrzały film pt.: „ Drzewo, które umiało dawać”, piękny film o przyjaźni chłopca z drzewem. Morał z obejrzenia filmu jest taki:

Relacja człowieka z naturą jest wieczna.

Musimy szanować matkę naturę.

Drzewa potrzebują człowieka ,

Człowiek potrzebuje drzew.

Dzieci zaraz po filmie z wielką zaangażowaniem zabrały się do tworzenia wiosennych drzewek. Do wyboru bardzo różnych materiałów aby drzewa były różnorodne i piękne, używały tylko własnej wyobraźni. W ruch poszła więc plastelina, farby, bibuła, a nawet bazie i płatki róży. Prace zadziwiają swoją oryginalnością co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Za tydzień przynosimy zakrętki z  dziurką, sznurek długi cienki drucik, oczy i oczywiście dobry humorek.