Skrzaty kochają bociany

Skrzaty kochają bociany <3 – 05.04.2023

,,Ma dwie nogi każdy bociek,

ale kto z uczonych  dociekł,

czemu każdy bociek w mig

jedną nogą chować zwykł’’.

Jan Brzechwa

W rytmie piosenki ,,Bocian i żaba’’ i przysłów o boćku Pani Agnieszka przywitała się ze ,,Skrzatami’’.

Dzisiaj czwartego kwietnia przewodnim tematem był bocian biały -symbol szczęścia i zwiastun wiosny. Przeczytaliśmy  ciekawostki o fascynującym ptaku z czerwonym, długim dziobem i długich nogach, który przylatuje do nas wiosną z ciepłych krajów.

Dowiedzieliśmy się,  że bociek to mięsożerca, który wije gniazda w pobliżu domostw  ludzkich, lubi tereny podmokłe i wydaje dźwięki uderzając dziobem, które nazywają się klekotem.

Podczas pogadanki o  czerwonodziobym przyjacielu ,,Skrzaty ‘’  wykonały bociana białego z tacek papierowych, płatków kosmetycznych, sznurków i wykałaczek.

Przeczytaliśmy też książkę Agnieszki  Zimnowodzkiej  ,,Zdziwionki’ historie z serii Humorki.

Na zakończenie spotkania ,,Skrzaty’’ bawiły się  w bociana  i żabę ,było mnóstwo radości, a uśmiech nie schodził z buziek maluchów.

Zapraszamy dzieci na kolejne zajęcia 11.04.2023,będziemy wykonywać wiosenne drzewka.