Duszki przyjaźnią się z książka – 31.03.2023

,,Książka moim przyjacielem’’- to dzisiejszy temat lekcji bibliotecznej ,na którą przyszły ,,Duszki’’ z przedszkola ,,Promyk  słońca’’.

Przywitaliśmy się ,,Tańcem przyklejańcem’’, po czym dzieci szukały plecaka z książkami. Duszki zapoznały się z różnymi rodzajami książek, z zasadami korzystania, jak jest zbudowana i jak powstaje książka. Rozmawialiśmy O tym dlaczego książka jest naszym przyjacielem, co daje nam nam czytanie. Wszystkie dzieci stwierdziły jednogłośnie, że książki uczą, bawią, pomagają zapomnieć o smuteczkach.

Następnie   bawiliśmy się w zabawę ,,Książeczki na półeczki’’ przy utworze  P. Czajkowskiego , „Śpiąca królewna’’.

Po tańcach maluchy przystąpiły  do prac plastycznych, projektowały zakładki do książek i rysowały swoją ulubioną postać z bajki, a panie zadawały dzieciom zagadki związane z bajkami.

Na pożegnanie każdy ,,Duszek dostał zakładkę do książki”.