Skrzaty żegnają marzec – „kodując na dywanie ” 29.03.2023 r.

Wczoraj był ostatni wtorek marca i spotkaliśmy się z naszymi Skrzatami, oczywiście. Czekała na nie fajna zabawa -kodowanie na dywanie.

Zajęcia zaczęliśmy od zabaw ruchowych polegających na szybkiej reakcji na  zmiany kolorów. Wiązało się to z koncentracją na p. Małgosi bo to ona decydowała o kolorach w tej zabawie. Dzieciaki biegały i śmiały się do rozpuku .      Zabawa ta była związana z ruchem drogowym, więc przeczytaliśmy książkę Jakuba Tylmana „Ogórek w podróży”( czytała p. Iwonka), która mówi o bezpiecznych zasadach ruchu drogowego i ekologicznych pojazdach.

Następnie zabraliśmy się do zabaw z kodowaniem : kolorowanie odpowiednim kolorem konkretnych cyfr co w efekcie dało nam obrazek, ustawianie szyfrów na matach z kolorowych kubeczków to fantastyczna zabawa i umiejętność podstaw programowania.

Czas nam minął bardzo szybko i efektywnie i już z niecierpliwością czekamy na wtorek 4.04. kiedy będziemy robić wiosenne bociany.

Bardzo prosimy o przyniesienie płatków kosmetycznych, patyczków do szaszłyków , kolorowej włóczki.

Czekamy na Was i do zobaczenia.