Misie z „Promyka Słońca” zaprzyjaźnione z książką 29.03.2023 r.

Misie z „Promyka Słońca” zaprzyjaźnione                   z książką 29.03.2023 r.

Misie z „Promyka Słońca” zaprzyjaźnione

z książką 29.03.2023 r.

„KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM”

Pod tym hasłem, odbyło się spotkanie 29 marca 2023 roku w grupie „ Misie” w Dziwnowskim Przedszkolu „Promyk Słońca”.

Pani Iwona przybyła do przedszkola, gdzie na chuście animacyjnej rozłożyła różne książeczki.

Po przedstawieniu się dzieciom i zapytaniu każdego dziecka o imię powiedziała, że jest z zawodu bibliotekarzem i pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie.

Biblioteka to takie miejsce, gdzie znajduje się bardzo dużo książek, czasopism, ale są tam też maskotki  Przytulanki.

Wśród książek, które przyniosła pani Iwona dla „Misiów”, była książka – pacynka o Ośmiornicy, która strasznie się dzieciom podobała i każde dziecko wkładało rączkę do książkowej Pacynki i machało do pozostałych paluszkami.

Bibliotekarka zaprezentowała na tablicy obrazki z różnych bajek i zapytała czy dzieci je znają – jak się okazało prawie wszystkie były znane.

Na zakończenie spotkania pani Iwona przeczytała dzieciom książkę Elizy Piotrowskiej  „Tupcio –  Chrupcio chętnie idzie do przedszkola”, maluszki wysłuchały z zainteresowaniem.

I na koniec wszyscy razem zapozowali do wspólnego zdjęcia – był to miły akcent pierwszego spotkania  z biblioteką – skarbnica bajek dla dzieci.

Pani Ania zaproponowała, aby panie bibliotekarki przychodziły raz w miesiącu na lekcję biblioteczną do grupy „Misie” co wszystkich bardzo ucieszyło bo przecież widzimy się już za miesiąc.