Skrzaty w ramionach Pani Wiosny w Dziwnowskiej Bibliotece 21.03.2023.

Powitanie wiosenki

Maria Konopnicka

Leci pliszka

Spod kamyszka:

— Jak się macie dzieci!

Już przybyła

Wiosna miła,

Już słoneczko świeci!

Poszły rzeki

W kraj daleki,

Płyną het do morza;

A ja śpiewam,

A ja lecę,

Gdzie ta ranna zorza!

Tym pięknym wierszem powitałyśmy dzieci na spotkaniu Skrzatowym w dniu 21 Marca 2023 roku, czyli w pierwszy kalendarzowy dzień wiosny. Nasze skrzaciki,  przyszły na spotkanie pięknie przygotowane w różnorodne kolorowe materiały, włóczki, kwiaty, bibułę, a nawet guziki. Zadaniem do wykonania było ubranie Pani Wiosny i tu pomysłowość i kreatywność dzieci przekroczyła „granicę dźwięku”.

W co ubrano i jakie materiały wykorzystano, aby pokazać jak bardzo się cieszymy, ze wiosna do nas zbliża się wielkimi krokami, można obejrzeć na zdjęciach. Dzieci wykonywały prace z takim skupieniem, że ich entuzjazm udzielił się również paniom  Iwonie, Gosi i Agnieszce. Na zakończenie spotkania zrobiono wspólne zdjęcie z wykonanymi pracami, oczywiście w wiosennych wesołych kapeluszach.

Prace dzieci są do obejrzenia w Naszej bibliotece codziennie od godziny 8.00 do 19.00.

Zapraszamy na  następne spotkanie 28 marca, będziemy uczyć się kodować na dywanie. Przynosimy ze sobą dobry humor i uśmiech od ucha do ucha 🙂 .