Skrzaty i doświadczenia z wodą- 13.03.2023.

Skrzaty i 	doświadczenia z wodą- 13.03.2023.

Czy można żyć bez wody i z czego składa się woda?

Czego możemy się dowiedzieć o wodzie dzięki najprostszym obserwacjom?

Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie podczas wczorajszych doświadczeń.

Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku o wodzie po czym przystąpiliśmy do robienia eksperymentów z wodą.

Robiliśmy wiry wodne, statki z różnych przedmiotów i z ciekawością przyglądaliśmy się które  toną a które utrzymują się na powierzchni .   Dzieci same  mieszały różne ciecze i miały super zabawę. Połączenie wody, oleju ,kakao i soli   wywołały salwy śmiechu u dzieciaków ,bo eksperyment skojarzył się im z czekoladowymi bombami .

Był też wulkan ,zdmuchiwanie świeczki, wydzielającym się z wulkanu dwutlenkiem węgla, rozpuszczaniem różnych  substancji w wodzie powodując zawiesiny, osady albo rozpuszczając się całkiem.

Podczas prób robienia baniek mydlanych jedna w drugiej czytaliśmy książkę ‘’ Sydonia – Legendy Pomorza Zachodniego,, – Małgorzaty Dudy. Być może nasze Skrzaty mają teraz więcej wątpliwości i pytań niż wcześniej co do otaczającego świata, ale dopiero teraz widzą, że takie proste i jasne wszystko przyrodzie nie jest.      Ale to dobrze nasi mali naukowcy chcą jeszcze bardziej  odkrywać świat przyrody, a wątpliwości rodzą odkrycia, a takich prawdziwych ,,naukowych odkryć,, życzymy Skrzatom jak najwięcej.

Zapraszamy na następne zajęcia  Skrzatowe  22.03.2023, będziemy ubierać Panią Wiosnę.