6 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Uczestniczki DKK omawiały tytuły Magdaleny Majcher. Magdalena Majcher (ur. 13.09.1990) – autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała kilkanaście powieści i antologii, których jest współautorką. W marcu 2023 ukaże się jej najnowsza powieść „Doktórka od familoków”.

“Finalistka” Magdaleny Majcher @wydawnictwo_wab to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Agata Szklarska jeszcze w klasie maturalnej wygrywa konkurs piękności. Młoda dziewczyna startuje w wyborach Miss Polski i kolejny raz zostaje zwyciężczynią. Przed nią piękna przyszłość. Robi międzynarodową karierę, po latach wraca do rodzinnego Wrocławia z mężem i córką, niespełna trzyletnią. Pech chciał, że mężczyzna, który zauroczył się w Agacie w początkach jej kariery, nie może o niej zapomnieć. Darek, samotny trzydziestolatek mieszkający z rodzicami, pisze bajki. W jednej z nich obsadza ją – królewnę i siebie – krasnoludka. Od lat śledzi doniesienia w gazetach i magazynach dla kobiet, wycina wzmianki o swojej miłości. Wmawia sobie, że jest mu przeznaczona. Zauroczenie przeobraża się w obsesję. W końcu dochodzi do tragedii – Darek dźga nożem modelkę i jej męża. Wszystkiemu przygląda się ich córka. Powieść jest dokładnym odwzorowaniem sprawy Agnieszki Kotlarskiej. Fabuła jest z góry znana, ale dzięki lekkiemu stylowi autorki książkę czyta się bardzo dobrze. Co ciekawe przed paroma dniami do mediów trafiła informacja o kontynuacji sprawy. Zamachowiec po odsiedzeniu wyroku wyszedł z więzienia i najwyraźniej nadal interesuje się rodziną swojej ofiary. We wrocławskiej bibliotece znaleziono odręczne notatki w reportażu Izy Michalewicz “Ballady morderców. Kryminalny Wrocław”. Przypuszcza się, że autorem dopisków jest sprawca zbrodni. W 2013 roku powstał film dokumentalny o Agnieszce Kotlarskiej “Będę cię kochał aż do śmierci” w reżyserii Armina Kurasza.

Recenzja Ani Dyczko.