Skrzaty w Nowym roku już w akcji – 03.01.2023 :)

akcji – 03.01.2023 J

We wtorek 3.01 odbyło się pierwsze w 2023 roku spotkanie ze skrzatami. Fajnie było się znowu spotkać, opowiadaniom o tym, jak każdy spędził Sylwestra nie było końca.

Po ciekawych opowieściach zaczęliśmy przygotowania do eksperymentu ze świeczką. Zapaloną świeczkę postawiliśmy na podstawce, na której znajdowała się woda z sokiem i przykryliśmy ją szklanką.

W trakcie eksperymentu świeczka zgasła a  woda została wessana ze spodka  do szklanki. Podczas dyskusji doszliśmy do wniosku, że płomień świecy palił się  dzięki tlenowi. Gdy go zabraknie świeczka zgaśnie. Powietrze wtedy oziębi się i skurczy robiąc miejsce dla wody.

Żeby trochę się rozruszać – w nawiązaniu do Świąt Bożego Narodzenia  zrobiliśmy gimnastykę elfów, rozgrzaliśmy nasze ciała zabawami i podskokami.

W dobrych nastrojach przeszliśmy do książki Aleksandry Chmielewskiej

– „ Niepełnosprawność ruchowa- Leo i Nela” poruszającej problem ludzi na wózkach.

Dzieci świetnie zrozumiały przeczytana razem książeczkę, wiedziały jakie problemy mają takie osoby i nie tylko z poruszaniem się ale i z nawiązywaniem przyjaźni.

Potem pobawiliśmy się w ulubione przez skrzaty zabawy ruchowe : „ Tunel”, „Krzesła parzą”.

Na sam koniec naszych zajęć pokolorowaliśmy obrazki aby nieco ostudzić nasze ciała, bo byliśmy  zgrzani i spoceni od wcześniejszych wspólnych zabaw.

Serdecznie zapraszamy już na następne Spotkanie Skrzatowe, które odbędzie się  10.01 oczywiście we wtorek na godz. 16.00.

Będziemy robić deser z herbatników prosimy więc o przyniesienie herbatników oraz produktów do ich przekładania np. :dżem, nutella, kajmak itp.

Do zobaczenia za tydzień :).