ZAJĘCIA SKRZATOWE W STYCZNIU 2023 ROK:

3 STYCZNIA 2023 wtorek 16.00- 18.00

*EKSPERYMENT ŚWIECZKOWY

Dzisiejszy eksperyment miał na celu pokazanie, że ogień potrzebuje tlenu aby mógł się palić.

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż – a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!”

Przebieg:
Zapaloną świeczkę stawiamy na podstawce, na której znajduje się woda z sokiem, następnie
przykrywamy ją szklanką. W trakcie eksperymentu świeczka zgasła, a woda częściowo została wessana ze spodka do szklanki.

Wniosek: Płomień świecy pali się dzięki tlenowi,  gdy tlenu pod szklanką zabraknie, płomień
zgaśnie. Powietrze, które zostanie w szklance, oziębi się i skurczy. Dzięki temu powstanie miejsce dla wody, która zostanie wessana do szklanki.

• CZYTAMY  KSIĄŻKĘ  ALEKSANDRY CHMIELEWSKIEJ

„NIEPELNOSPRAWNOŚĆ RUCHOWA”

10 STYCZNIA 2023 wtorek 16.00- 18.00:

• CZYTAMY KSIĄŻKĘ ALEKSANDRY CHMIELEWSKIEJ „ ZESPÓŁ DOWNA”
  • DESER SEROWY NA HERBATNIKACH

Herbatniki dają wiele możliwości do zrobienia szybkich deserów. Można jeden posmarowac jakąś fajną słodką masą a można tylko kremem czekoladowym, kajmakiem czy konfiturą i nałożyć na niego drugi. To fajny pretekst do wspólnej pracy : mama lub tata podsuwa herbatnik, dziecko smaruje , układa na tym drugi ( nie musi być równo, chociaż można nad tym przy okazji popracować) i odkłada na tacę lub talerz.

17 STYCZNIA 2023 wtorek 16.00- 18.00:

• ROBIMY LAURKĘ NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  • CZYTAMY KSIĄZKĘ JOANNY M. CHMIELEWSKIEJ „ BARIERY ARCHITEKTONICZNE”

24 STYCZNIA 2023 wtorek 16.00- 18.00:

• PROJEKTOWANIE STROJU KANAWAŁOWEGO DLA CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI

Przynosimy różne materiały z których będziemy robić stroje i maski na nasz „BAL KARNAWALOWY”: bibułę, koronki, perełki, gumkę, żele, kleje, pióra, guziki, korki, nakrętki, cekiny itp.

31 STYCZNIA 2023 wtorek 16.00- 18.00:

• ORGANIZUJEMY BALIK KARNAWAŁOWY – OBOWIĄZKOWE PRZEBRANIA