Skrzaty i Pierniki 20.12.2022

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej więc z wielką przyjemnością nasze Skrzaty spotkały się 19 grudnia w Bibliotece.

W tym dniu mieliśmy piec pierniczki, ale p. Gosia upiekła je wcześniej a dzieci je pięknie udekorowały. Zapał do pracy był tak duży, że  od razu jak tylko  wszyscy przyszli to praca zawrzała.

Nasze kochane Skrzaciki dobrze wiedziały co robią……Podczas pracy była też „super wyżerka”, trochę ozdób na pierniczek a trochę do buzi. Buzie i łapki były obklejone i kolorowe od lukru….

W przerwie poczytaliśmy książkę Ewy Stadtmuller „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę” i porozmawialiśmy o naszych tradycyjnych potrawach wigilijnych.

Po słodkiej pracy mniejsze Skrzaty bawiły się w rozwożenie pierniczków do przyjaciół (szalały samochodami), a starsze pracowały do końca zajęć.

Gdy rodzice zaczęli przychodzić po dzieci największą nagrodą dla nas było to, że one nie chciały iść do domu…

Na drogę dostały tyle pierniczków ile chciały….chyba im bardzo smakowały??

Złożyliśmy sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i obiecaliśmy sobie, że spotkamy się 27 grudnia bo będziemy szykować się na zabawę sylwestrową…przed nami praca nad czapkami karnawałowymi.

Wesołych Świąt!!!!!!