Skrzaty i Mikołajki 06.12.2022

We wtorkowe, Mikołajkowe popołudnie spotkaliśmy się z naszymi skrzatami. W ten cudowny dla wszystkich dzieci dzień postanowiliśmy zrobić Mikołaje w różnych wersjach.

Każde z dzieci na początek pochwaliło się co dostało w prezencie od Mikołaja oraz przeczytaliśmy z książki Marzeny Kuźmińskiej  pt. ”Od świąt do świąt” rozdział o tradycjach Mikołajkowych.

Następnie pełni zapału przystąpiliśmy do pracy …,było kolorowanie postaci Mikołaja, powstał Mikołaj z rolki papieru toaletowego, Mikołaj z talerzyka papierowego.

Skrzaty miały naprawdę różne pomysły. Po zabawie przy piosenkach mikołajkowych mniejsze skrzaty budowały z klocków dom Mikołaja a te większe rozwijały swoje zdolności taneczne.

Następne spotkanie z dziećmi odbędzie się 13 grudnia o godz.16 i w planach mamy robienie choinek z różnych materiałów…już nie mogę się doczekać jakie będą te choineczki.