SKRZATY – GRUDZIEŃ 2022

6 GRUDNIA

• Czytamy Marzeny Kuźmińskiej książkę „ Od świąt do świąt”.

Od świąt do świąt mija nam każdy kolejny rok. święta w kalendarzu, jak przecinki w zdaniu, pozwalają nam złapać oddech, odpocząć, wyróżnić to i owo. O jednych pamiętamy, dokładnie znając ich datę, o innych przypominają nam najbliżsi, nauczyciele, religia. święta to najstarsza tradycja, przekazywana każdemu nowemu pokoleniu. świętując, stajemy się jej częścią. święta to przede wszystkim czas, w którym najważniejsze są nasze uczucia: miłość do mamy i taty, dziadków, szacunek do przyrody, Ojczyzny, pamięci o naszych przodkach, uwielbienie dla Matki Bożej, miłość do sympatii, przyjaźń koleżeńska, radość ze wspólnych zabaw, z nadejścia wiosny… zachęcając do lektury, życzymy miłego świętowania!

• Robimy bajecznego Mikołaja

13 GRUDNIA

• Czytamy Ewy Stadtmuller książkę „ Trzy gwiazdki szczęścia”.

“Trzy Gwiazdki Szczęścia” to pełna ciepła opowieść o tym, jak mały chłopiec znalazł szczęście tam, gdzie wcale nie miał zamiaru go szukać.”

• Choinka piękna jak las – tworzymy świąteczne choinki

20 GRUDNIA

• Stadtmuller E. i jej książka „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”.

„Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Jest bowiem coś niezwykłego w przygotowywaniu wigilijnych potraw, wieszaniu na choince własnoręcznie zrobionych ozdób, czekaniu na pierwszą gwiazdkę i wymarzone prezenty. W tym dniu zdarzają się też rzeczy nadzwyczajne. Piesek i papużka znajdują nowy dom, a dwie małe dziewczynki zasypiają szczęśliwe w piętrowym łóżku, którego do tej pory nie miały.”

• Pieczemy pierniczki

27 GRUDNIA