Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu “Promyk Słońca”.

Piątek 25 listopada był dniem wyjątkowym. W tym dniu swoje święto miał Pluszowy Miś i z tej okazji odwiedziliśmy dzieci z  naszego  przedszkola ”Promyk Słońca” w Dziwnowie .Żeby zachęcić dzieci do zabawy pani Agnieszka przebrała się za misia a pani Małgosia za klowna.

Pierwsze bawiły się z nami dwie grupy młodszych dzieci „Misie” i ” Gumisie”.  Powitałyśmy maluszki wierszem „ Na misiowe urodziny”

I. Pietruchy:

„Jest taka zabawka na świecie,

Wszyscy o niej dobrze wiecie.

Ma dwie łapki ,brzuszek, uszka,

Jest mięciutki jak poduszka.

Każdy człowiek ,mały , duży,

Wie, do czego misio służy.

Że on jest do przytulania,

Do sekretów powierzania.

Do płakania ,gdy ci smutno,

do zabawy, gdy ci nudno.

Do gniecenia, tarmoszenia,

Do kochania i lubienia.

Wszystkie misie w naszym kraju

urodziny  dzisiaj mają.

Dzieci wraz z nimi świętują,

Kochać misie obiecują.”

Maluszki następnie „zamieniły” się w „Miśki” i zaczęły misiową gimnastykę, bo przecież misie uwielbiają się bawić i gimnastykować. Chciałyśmy sprawdzić czy dzieci mają  wiedzę o zwyczajach niedźwiedzich i zadawałyśmy zagadki o tej tematyce. „Misie” i „Gumisie” znały odpowiedzi na każdą zagadkę.

Wspólnie z Dużym Misiem (p. Agnieszką) bawiliśmy się w zabawę „Stary niedźwiedź  mocno śpi” i było super.

Na koniec naszego spotkania Maluchy złożyły misiową przysięgę:

Z okazji święta Pluszowego Misia

My dzieci z grup Misie i Gumisie przyrzekamy:

Że zawsze przytulać będziemy wszystkie misie,

Krzywdy zrobić im nie damy

I pamiętać o nich zawsze będziemy”.

Na ręce pani Wychowawczyni przekazałyśmy Order Pluszowego Misia oraz zaśpiewaliśmy Misiowi „200 lat”.

Po pożegnaniu maluchów zaczęło się spotkanie ze starszymi dziećmi z grupy „Tygryski’, „Duszki” i „Smerfy”.

Przywitałyśmy się z przedszkolakami i pani Iwonka  przedstawiła krótką historię Pluszowego Misia.

Żeby rozruszać dzieci wszyscy zaczęliśmy misiową gimnastykę i potem tak jak u maluchów sprawdzałyśmy wiedzę z bajek i życia niedźwiedzi.

Po krótkiej zabawie przy muzyce pani Iwonka przy pomocy pań Wychowawczyń podzieliła dzieci na grupy i zaczęła się praca przy stolikach.

Było układanie puzzli, wyczarowywanie z kół misia oraz zabawa „Stwórz misiowy nosek”.  Dzieci starsze również złożyły misiową przysięgę, zaśpiewały misiowi „200 lat” i na ręce pań wręczyłyśmy również Order Pluszowego Misia”

W atmosferze zabawy, radości i śmiechu pożegnałyśmy dzieci i mamy nadzieję, że w przyszłym roku z okazji tego wyjątkowego święta spotkamy się ponownie bo przecież obiecaliśmy nigdy nie zapominać o Pluszowych Misiach.