Nasze „Skrzaty” na zajęciach 22 Listopada 2022 roku wcieliły się w rolę cukierników.

Nasze „Skrzaty” na zajęciach 22 Listopada 2022 roku  wcieliły się w rolę cukierników.

Z poradnika małego kuchcika  dzieci dowiedziały się , że przed przystąpieniem do gotowania  i pieczenia należy:

• Uważnie przeczytać cały przepis;
  • Sprawdzić , czy mamy wszystkie potrzebne  produkty  w wystraczających ilościach ; jeśli nie – zrobić ich listę i zakupić potrzebne produkty;
  • Posprzątać w miejscu pracy , przygotować potrzebne naczynia;
  • Związać włosy , umyć ręce i włożyć fartuszek.
  • Po skończeniu pieczenia  posprzątać.

Każdego dziecko miało przygotowane stanowisko pracy i produkty i według przepisu, który podała dzieciom Pani Iwona.

No i zaczęło się wsypywanie produktów, a następnie wyrabianie ciasta.

Oj co niektórym kuchcikom było ciężko, ale przy pomocy Pań dali sobie radę.

Następnie pracy włączyliśmy wałki, a gdy nasze ciasto było już dokładnie rozwałkowane – zaczęło się wycinanie różnych kształtów ciasteczek: były choinki, serduszka, bałwanki, dinozaury i różne własne kompozycje.

Było smacznie, kolorowo i wesoło jak zawsze gdy Skrzaty spotkają się w bibliotece.

Na następny wtorek zapraszamy na Spotkanie „Andrzejkowe” połączone oczywiście z wróżbami.