Jeszcze wrzesień w bibliotece w Międzywodziu.

W dniach 20 i 22 września 2022 roku gościliśmy uczniów klas 4 -8 Szkoły Podstawowej „Słoneczna” ze Szczecina. Dzieci zapoznały się z najciekawszymi miejscami i wydarzeniami związanymi z Gminą Dziwnów. Obejrzały film o gminie i wywiad z najstarszym rybakiem, panem Bronisławem Szatanikiem. Uczestników spotkania bardzo zaciekawiła wystawa fotograficzna pt.: „Ocalić od zapomnienia” – ukazująca historię, wydarzenia i życie mieszkańców Międzywodzia.

Wystawę wykonało Koło Gospodyń Wiejskich „Fregata” z Międzywodzia.

Grupa pierwsza wysłuchała legendy o Mikołajku Nadmorskim, który jest jednym z symboli Dziwnowa. Na zakończenie uczniowie relaksowali się przy mandalach i kolorowankach z morskimi motywami. Część grupy wzięła prace na pamiątkę a część prac została w bibliotece w Międzywodziu.

Druga grupa uczniów, również zapoznała się z położeniem, historią Gminy  Dziwnów. Następnie młodzież przy użyciu farb uwieczniła najciekawsze miejsca w Międzywodziu. Punktem kulminacyjnym, była integracja dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Międzywodziu z Gośćmi ze Szczecina. Gra w „Zbijaka” sprawiła wszystkim  ogromną frajdę, było dużo śmiechu i zabawy.   W rozgrywkach  uczestniczyły mieszane grupy polsko-ukraińskie. Wszyscy, tak zaangażowali się w mecz, że aż trudno było zachęcić ich do udziału w innych zajęciach. Na koniec, grupa ze Szczecina umiliła spotkanie symbolicznym słodkim poczęstunkiem.

Barbara Wąsowicz – bibliotekarz w filii w Międzywodziu.