Smerfy w Bibliotece 28.04.2022 :)

W piękny wiosenny dzień, 28 Kwietnia 2022 roku,  zawitały do naszej biblioteki  uśmiechnięte „Smerfiki” , w towarzystwie swoich Pań Kasi  i Kamili.

Tematem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką i pracą bibliotekarza. Po przedstawieni dyrektora biblioteki Pani Aliny Cygal Sobhi , Pani Iwona –  starszy bibliotekarz –  opowiedziała dzieciom o zasadach zapisu do biblioteki i wypożyczaniu książek.

Jadąc pociągiem, odwiedziliśmy Dział dla Dzieci, gdzie dzieci dowiedziały się, co to są katalogi biblioteczne i do czego służą, dowiedziały się też że można wypożyczać czasopisma i że w każdy wtorek organizowane są zajęcia „Skrzatowe” od godziny 16.00 do 18.00, na które dzieci zostały zaproszone.

Z wielką uwagą „Smerfy” obejrzały bajkę pt. : „Brzydkie kaczątko” przedstawione w formie teatrzyku Kamishibai.

Uwieńczeniem spotkania były wyścigi z książką oraz wypożyczenie książki dla grupy i zrobienie wspólnego zdjęcia.

Z uśmiechem na twarzy i oczywiście z obietnicą, że odwiedzą naszą bibliotekę niebawem, wróciły do swojego przedszkola.