Tygryski w bibliotece -27.04.2022 :)

Z wielka radością gościłyśmy w naszej bibliotece 27 kwietnia 2022 roku Grupę „Tygryski”, która zawitała  w nasze progi, aby dowiedzieć się wszystkiego o pracy bibliotekarza i działalności biblioteki.

Biblioteka to miejsce, gdzie gromadzone, opracowywane i wypożyczane są książki.

Pracą  nad książkami zajmuje się bibliotekarz, który wpisuje zakupione książki do księgi inwentarzowej, nadaje numer książce, wypisuje kartę książki i kartę katalogową, nalepia sygnaturę i obkłada w folię samoprzylepną w celu ochrony książki przed zniszczeniem- po prostu opracowuje ja aby mogła trafić w ręce czytelników.

Po tym procesie książka zostaje wprowadzona do systemu MAK+ i wtedy trafia na półkę  lub do rąk czytelnika. Wypożyczyć  można jednorazowego pięć książek na okres jednego miesiąca.

W dziale dla Dzieci zainteresowanie znajdującymi się tam książkami , głównie z działu literatury popularnonaukowej.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchano i obejrzano baśń słowiańską

pt. : „Leszy – opiekun puszczy”- przedstawioną w formie teatrzyku japońskiego Kamishibai.

Na zakończenie  miłego spotkania była zabawa z książką , wypożyczenie książki do swojej grupy przedszkolnej i wspólne zdjęcie.

Wypożyczono na razie jedną książkę, aby po jej przeczytaniu szybko nas odwiedzić.