W dniu 21 lutego odbyło się Spotkanie DKK w Dziwnowie i omawiana była powieść Joanny M. Chmielewskiej – “Karminowy szal”.

W dniu 21 lutego odbyło się Spotkanie DKK w Dziwnowie i omawiana była powieść Joanny M. Chmielewskiej – “Karminowy szal”.

Książka wybrana przez Dyskusyjny Klub Książki biblioteki w Dziwnowie. Marta, Maria i Magda. Trzy dziewczynki z kucykami, które wylądowały w tym samym ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym. Ponownie spotykają się po wielu latach, już jako dorosłe kobiety. Wspominają wyścigi ślimaków i wspólne wygłupy, za które nie raz zostały wywołane na szkolnym apelu. W ośrodku wydarzyło się jednak coś jeszcze. Do tej sprawy nie chcą wracać nawet w myślach, lecz pragną zakończyć ten rozdział. W końcu podejmują decyzję. Zrobią to. “- To jest sprawiedliwe. Niezgodne z regułami społecznymi, ale sprawiedliwe.” Podczas comiesięcznych spotkań w magicznej Kawiarni pod Liliowym Kapeluszem przyjaciółki rozmawiają o tym, co się u nich zmieniło. Marta jako jedyna założyła rodzinę. Dba o wszystkich najlepiej jak potrafi, lecz w jej małżeństwo wkrada się rutyna. Tymczasem wpadła w oko koledze z pracy. Potrzeba dramatycznej pomyłki, by zrozumiała kto jest dla niej ważny. Maria, była zakonnica, obecnie surowa nauczycielka, dostrzega w kawiarni małomównego mężczyznę. Zaczyna go obserwować a z czasem wypatrywać. Czy on też ją dostrzeże? Magda, najbardziej szalona i rozrywkowa spośród trójki, cieszy się życiem a swoje nadprogramowe kilogramy obnosi z wdziękiem. Jest najbardziej otwarta i odważna, choć boi się poważnych związków. Jej rodzice się rozwiedli i nie wierzy w szczęśliwe zakończenia. W trójkę prowadzą prywatne dochodzenie, by znaleźć dawnych pracowników ośrodka, z którymi chcą się rozliczyć. Kiedy osiągają swój cel okazuje się, że samo życie już ich wyręczyło. Przez ten czas zbliżyły się do siebie i odbudowały dawną bliskość.

Telefon/fax:

91 38 13 547
skype: Biblioteka-Dziwnów


UL. Reymonta 10
72-420 Dziwnów
biblioteka@dziwnow.pl