Poradnik dla rodziców o korzyściach z czytania dzieciom na głos.

Dowiecie się oni z niego:

• jak wspólne czytanie wspiera rozwój mózgu i umiejętności społecznych
  • jak sięganie po książki pomaga budować więzi, regulować emocje i rozwijać zainteresowania
  • jakie strategie zastosować, by wychować małego czytelnika

Tekst w przystępny sposób wyjaśnia różnorodne korzyści ze wspólnej lektury, a także wymienia konkretne pomysły, co zrobić, by nawet w najbardziej zabieganej codzienności wygospodarować kilka minut na głośne czytanie pociechom.

Projekt “Zaszczep pociechom miłość do książek” stworzyliśmy przy współpracy z C&A, ma on jednak charakter typowo informacyjny i nie zawiera żadnych treści reklamowych. Jeśli podczas lektury nasuną się Państwu jakieś uwagi lub komentarze bardzo prosimy o przesłanie ich mailem. Mogą Państwo polecić lub wykorzystać treści w dowolny sposób – również np. w Aktualnościach, prosimy jedynie o podanie źródła (linku do artykułu).