Misie z „Promyka Słońca” w Dziwnowie mają swoich ulubionych Bohaterów Bajek”.

W szary listopadowy czwartek 25 Listopada 2021 rok , Panie Iwona i Małgorzata udały się do Przedszkola, aby grupie „Misie” przybliżyć różne postacie z bajek.

Po przywitaniu dzieci piosenką  „Na dzień dobry”  usiadły wraz z dziećmi na chuście animacyjnej – jak na latającym dywanie – i przeniosły się w świat baśni.

Pierwsze zadanie polegało na rozpoznaniu przez dzieci na obrazkach postaci z różnych bajek.

Była tam „Śpiąca Królewna”,  „Kopciuszek”, „Kot w butach”,  „Dziewczynka z zapałkami”, „Czerwony Kapturek” i „Gdzie jest Nemo”. I choć Misie są to maluszki , to niektóre z postaci bajkowych świetnie znały, oznacza to, że rodzice, dziadkowie lub Panie z przedszkola o to świetnie zadbały.

Drugie zadanie które w dniu dzisiejszym miały do wykonania dzieci polegało na wyciąganiu z kosza  rekwizytów i dopasowanie ich do konkretnej bajki.

W koszu znajdowały się zapałki, dynia, lekarstwa, kwiatki, but i fartuszek. I tu przy pomocy Pani Grażynki wszystko udało się dopasować.

Trzecie zadanie polegało na oddzieleniu fasoli od soczewicy – to było zadanie Kopciuszka, ale dobre, kochane dzieci z grupy Misie chętnie pomogły dziewczynce.

W związku z tym, że dziś 25 Listopada – Święto Pluszowego Misia to Pani Iwona nawiązała właśnie do tego bliskiego serduszkom dzieci święta, które jest obchodzone właśnie w tym dniu.

Na pytanie – dlaczego lubią misie a misie lubią dzieci? – dzieci odpowiedziały:  misie są miłe, puchate, są do zabawy, do przytulania i potrzebne do zasypiania. Umiały wskazać poszczególne części ciała misia: oczy , nos, uszy brzuch i łapki – choć Misie z przedszkola to trzylatki.

Aby troszkę się rozruszać przy omawianiu tak ulubionego tematu – ruszyliśmy pociągiem w rytm piosenki „ Misie szare obydwa”.

A skoro rozmawialiśmy o ulubionych bajkach – był świetny moment na jedna z nich – dzieci wybrały „Kopciuszka” i  siedząc na chuście animacyjnej dzieci  uważnie wysłuchały bajeczki czytanej im z książeczki.

Na zakończenie spotkanie wszystkie maskotki Misie, które były w sali, a które są miłe, kochane i codziennie przytulane przez dzieci –  zostały wrzucone na chustę i były  podrzucane do góry.

Zwieńczeniem tego miłego spotkania jak to zwykle na spotkaniach z przedszkolakami bywa – było wspólne zdjęcie i „Misie” poszły na bardzo ważną w życiu każdego przedszkolaka próbę, ponieważ jutro zostaną mianowani na Prawdziwego Przedszkolaka Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie.

Panie bibliotekarki po przytulaśnym spotkaniu wróciły do biblioteki.