Zaproszenie na spotkanie z Jarkiem Westermarkiem-

Szanowni Państwo,już w najbliższą środę 24 lisopada 2021 r. – zapraszamy na spotkanie literackie z Jarkiem Westermarkiem, tłumaczem, pisarzem s-f i prawnikiem.

Spotkanie odbędzie się w Nowym Teatrze w Warszawie (ul. Madalińskiego 10/16).

Będzie można je również obejrzeć na kanale YouTube Wolnych Lektur: https://youtu.be/kJJK97Vzkps.

Serdecznie zapraszamy!

Jarek Westermark właśnie przetłumaczył dla Wolnych Lektur klasyczną pozycję dla dzieci „Story of Doctor Dolittle”. W trakcie rozmowy wyjaśnimy, dlaczego konieczne jest zamawianie nowych przekładów do książek z domeny publicznej, jak działają wolne licencje i dlaczego są korzystne dla twórców i użytkowników.

Poruszymy też kwestię integralności dzieła na przykładzie decyzji spadkobierców Hugh Loftinga, którzy usunęli rasistowskie fragmenty z opowiadań o przygodach Doktora Dolittle w Afryce.

W rozmowie wezmą również udział Jarosław Lipszyc, założyciel Wolnych Lektur, i Aleksandra Sekuła, redaktorka naczelna WL, która była odpowiedzialna za przygotowanie tłumaczenia do publikacji w bibliotece. Spotkanie poprowadzi Sylwia Czubkowska

Z poważaniem Paulina Choromańska

wiceprezeska Fundacji Nowoczesna Polska