Serdecznie witamy naszych Dorosłych uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki – 17.02.2021 r.,

Mamy dla Państwa dwie ciekawe propozycję, pierwszą, która chcielibyśmy omówić 15.03.2021 r.  jest ‘KRÓL WĘŻY” autorstwa JEFFA ZENTENERA.

Ponure, zaściankowe miasteczko na południu Stanów Zjednoczonych. Młodzieńcze życie Dilla nie jest łatwe. Nie dość, że czuje się napiętnowany przez trudną rodzinną sytuację, to dodatkowo w szkole traktowany jest jak odmieniec. Jedynym antidotum na cały ten wszechogarniający jad, jest jego przyjaźń z innymi wyrzutkami Travisem i Lydią. Historia wzlotów i upadków trójki przyjaciół, którzy za wszelką cenę chcą wyrwać się z tego nieprzyjaznego dla nich miejsca.

Autor mieszka i pracuje w Nashville, w stanie Tennessee. Jako dziecko często przesiadywał w bibliotece aż do jej zamknięcia. W czasie trwania szkoły średniej i studiów pracował w księgarniach. Pomysł na pisanie książek Young Adult zrodził się podczas pracy z młodzieżą w Teen Rock Camp i Southern Girls Rock Camp. Jego książkę “Król węży” wyróżniono nagrodą William C. Morris Award, przyznawaną debiutanckim powieściom YA.

I druga pozycja, która omówimy sobie na FB 26.04.2021 r. – to „BYŁAM PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA”  autorstwa ARNHILD LAUVENG.

Opis jej walki o wyzdrowienie, wspomaganej przez służbę zdrowia oraz przez matkę i siostrę, które nigdy nie straciły nadziei, to mocna lektura. Książka o zwycięstwie, w które wierzyli tylko nieliczni.

“Jest to książka o nadziei. O tym, że nawet wtedy, gdy nie ma już żadnego wyjścia, kiedy jesteś pod ścianą, warto wierzyć zarówno w siebie samego, jak i w dary ślepego losu. Arnhild Lauveng pokazuje, że czasem niemożliwe staje się możliwe. To wiadomość szczególnie cenna dla bliskiego otoczenia ludzi chorych”.
prof. Wiesław Łukaszewski, SWPS

“Doświadczenia Arnhild Lauveng pozwalają zrozumieć i nadać sens przeżyciom towarzyszącym chorobie, co czyni lekturę książki pasjonującą i wiarygodną. Autorka z subiektywnej perspektywy ogląda zachowania otoczenia, z pozycji eksperta podpowiada, co dodawało jej sił, a co osłabiało w walce ze schizofrenią”.
dr Andrzej Cechnicki, Krajowy Koordynator Programu “Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”

Książka stała się bestsellerem i została przełożona na dziewięć języków: fiński, islandzki, rosyjski, szwedzki, duński, hiszpański, holenderski, niemiecki i polski.

Autorka – Magister psychologii, absolwentka Uniwersytetu w Oslo. Obecnie pracuje jako psycholog kliniczny oraz prowadzi wykłady na całym świecie. W roku 2004 otrzymała nagrodę za promowanie otwartości i swobody w wyrażaniu siebie w ramach psychiatrycznej opieki zdrowotnej.
Przez dziesięć lat Arnhild przebywała na oddziałach psychiatrycznych z diagnozą schizofrenii. Była psychotyczką, która własne ciało cięła do krwi odłamkami szkła. Dzisiaj, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Oslo, pracuje jako psycholog.

Dysponujemy większa ilością egzemplarzy w/w lektur – członków DKK i nie tylko zapraszamy do biblioteki po swoja książkę.