Piotr Florianowicz zaprasza dzieci i młodzież do wykonania prac plastycznych zainspirowanych LITERĄ.

Zapraszam dzieci i młodzież do wykonania prac plastycznych zainspirowanych literą. Autorem e-warsztatów jest artysta grafik Piotr Florianowicz. Projekt nieTYPOwe realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Poniżej możecie zobaczyć jakie prace chciałbym z Wami zrobić! Zachęcam Was do twórczej pracy.

1. Temat: LITERNICZY PRÓBNIK
Proszę wykonać różnymi narzędziami jak najwięcej nietypowych kształtów jednej wybranej litery może to być mała lub duża litera. Możesz do tego użyć różnych narzędzi pozostawiających ślad na kartce papieru (ołówek, pędzel, długopis, żelopis, kredka, pisak, marker, cienkopis, pędzel, farba). Postaraj się by kształt, kolor, wygląd wybranej przez Ciebie litery był za każdym razem inny. Mogą to być litery bardzo nietypowe, w różne wzory, linie, plamy, ale mogą to też być litery proste od linijki. Spróbuj zrobić tak pracę by litery wypełniały całą kartkę.

Możesz zobaczyć przykłady takich prac na blogu: https://nietypowee.blogspot.com/2020/10/od-do-z.html

Powstałą pracę sfotografuj i prześlij na adres mailowy: piotrflorianowicz@wp.pl

2. Temat: MONOGRAM

Wykonaj projekt monogramu, czyli kompozycji zbudowanej z dwóch liter: pierwszej litery Twojego imienia i nazwiska. Postaraj się by dwie litery tworzyły ciekawy układ, by była połączone ze sobą. Pracę możesz wykonać wybranym narzędziem rysunkowym np. markerem, ołówkiem, kredkami, cienkopisem, żelopisem, długopisem.
Co to jest monogram możesz zobaczyć na blogu:https://nietypowee.blogspot.com/2020/10/monogram.html

Powstałą pracę sfotografuj i prześlij na adres mailowy: piotrflorianowicz@wp.pl

3. Temat: typoPlakat
Wykonaj projekt plakatu muzycznego, używając do tego tylko liter. Wybierz gatunek muzyczny, zespół lub wokalistę, dla którego chciałbyś zrobić plakat. Stwórz nietypową kompozycję literniczą która będzie wypełniała cała kartkę papieru. Na plakacie niech pojawi się tylko albo nazwa gatunku muzycznego np.: JAZZ, REGE, HIP-HOP, DISCO, ROCK, HEAVY METAL, HARDCORE lub nazwa zespołu lub wokalisty. Zastanów czym charakteryzuje się wybrana przez Ciebie muzyka, z czym Ci się kojarzy, z jakimi kolorami, wzorami, kształtami.

Spróbuj stworzyć takie litery, których kształt, kolor, wzory, wypełnienie, będą oddawały charakter wybranego przez ciebie gatunku muzycznego. Pracę wykonaj w ulubionej technice plastycznej, może to być rysunek, malarstwo, kolaż, grafika warsztatowa czy grafika komputerowa.
Przykłady prac plakatów muzycznych możesz zobaczyć na blogu projektu:

Wykonany projekt sfotografuj i prześlij na adres mailowy: piotrflorianowicz@wp.pl