„Odnaleziony” Harlana Cobena to książka , której omawianiem zajęły się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książek „Horus” w Dziwnowie-24.02.2020 r..

Akcja „Odnalezionego” toczy się w szybkim tempie. Wątków jest sporo, lecz zgrabnie przeplatają się ze sobą, a czytelnik nie ma poczucia, że któryś z nich jest zbędny. Książka jest napisana lekkim i bardzo przyjemnym językiem nie pozbawionym humoru, dzięki czemu czas przy jej lekturze upływa naprawdę błyskawicznie. Pomimo tego, iż rozdziały są krótkie, dzieje się w nich sporo. No i jak to u Cobena bywa, ogromnym atutem książki są znakomicie wykreowani bohaterowie.  Mickey’a  Paniepolubiły już  w pierwszym tomie i od samego początku trzymały kciuki za powodzenie jego działań.

Dopadł  Panie  lekki niedosyt – jedyne, co mogą zarzucić „Odnalezionemu” to brak odpowiedzi na kilka pytań. Przede wszystkim co się stało z Łyżką? Czy wyzdrowiał po pobiciu i wrócił do domu? Poza tym spodziewały się, że dowiedzą  się czegoś więcej na temat Schroniska Abeony. No ale cóż,  są w stanie te niedociągnięcia wybaczyć autorowi, ponieważ książka jako całość przysporzyła im mnóstwo pozytywnych doznań. Styl Cobena uwielbiają  Potrafi on zaintrygować czytelnika do tego stopnia, że od książek trudno się oderwać – jest to jedna z rzeczy, za które jego twórczość wysoko cenią już od dawna.

„Odnaleziony” to świetna powieść. Idealna na leniwy wieczór, gdy po całym dniu można wreszcie znaleźć czas tylko dla siebie.

Na następnym spotkaniu Klubu zmierzymy się z książką Mankella Henninga

„Mężczyzna , który się uśmiechał” i zapraszamy wszystkich lubiących czytać książki i o nich dyskutować  dnia 30 marca 2020 roku.