Szósty dzień ferii – 18.02.2020 r. – Kołobrzeg dziś był dla nas pełen magii.

Zwiedzaliśmy Muzeum 6D – jest ono jak skarbnice najpiękniejszych bajek. Dzieci poruszając się w specjalnych okularach – doświadczały wszystkimi zmysłami wspaniałych wrażeń i doznały niezapomnianych emocji. Odbyliśmy podróż do świata rybackich maszoperii, poczuliśmy jakbyśmy byli w centrum wydarzeń, które miały miejsce ponad 100 lat temu na naszych nadbałtyckich plażach.

Zajrzeliśmy tez do środka mysiej nory – i odkrywaliśmy fascynujący Świat Żywych Myszek przedstawiony w baśniowej scenerii. Były myszki latające balonem, jeżdżące koleją, mieszkające a Paryżu i na księżycu. Oglądaliśmy najmniejsze myszki świata w środku wielkiego, dzikiego lasu.

Ostatnią magiczna przygoda była przygoda z magiczna różdżka w dłoni. Nietypowa atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na ponad 400m2 przestrzeni stworzono świat pełen magii.

Mieszkają w nim m in. Zabawny pan Wiewiór, olbrzymi 5 m Krokodyl Zębuś, wróżki, skrzaty, małpy, krasnale, czarownice etc.

Dzięki magicznej różdżce, którą otrzymaliśmy, ożywialiśmy ten świat i postacie w nim mieszkające.

Za każdym rogiem czekało na nas coś niezwykłego.

Kolejnym punktem programu była Latarnia Morska w Kołobrzegu i Muzeum Minerałów, w którym znajduje się między innymi największa muszla w Polsce ważąca 143 kg, meteoryty i jaja dinozaurów. Spacer promenadą do Pomnika Zaślubin z Morzem i Molo.

No i jeden z najważniejszych punktów programu – dla zmęczonych i wycieńczonych turystów – Mc Donald w Kołobrzegu.