Wycieczka do Szczecina 12.02.2020 r. – drugi dzień Ferii 2020 r.

Wycieczka do Szczecina 12.02.2020 r. – w środę o bardzo dwójkowej dacie mimo „trąby powietrznej”  która towarzyszyła nam całą trasą było bardzo fajnie.

Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe a w nim niesamowity Dział Afrykański.

W Muzeum bardzo nam się podobało ale mieliśmy jeszcze do zrealizowania bardzo ciekawy plan wycieczki.

Z Wałów Chrobrego spacerkiem w brew pogodzie i siłom grawitacji – spacerkiem udaliśmy się do Papugarni Carmen przy ul. Wyzwolenia.

Całą droga towarzyszyły nam okrzyki a po co na nogach, a co się stało z autobusem?, o w Szczecinie są tramwaje, może by tak tramwajem? Bo nasze dzieci tramwajem to nigdy nie jechały to może by teraz.

O w Szczecinie są taksówki, jak dużo, nigdy nie widzieli tylu naraz – wszyscy byśmy się zmieścili.

Ale jednak udało się dotrzeć na własnych – jak się okazało nie takich znowu chorych i zmęczonych nogach ;).

Kolejnym etapem były warsztaty w EURECE – tam udaliśmy się autokarem.

Fundacja Eureka zajmuje się głownie popularyzacja nauki. Jest w posiadaniu zbioru ok. 100 interaktywnych eksponatów takich jak m. in. Wodne twierdzenie Pitagorasa, piłka w strumieniu powietrza, akustyczny telefon, zakrzywienie promienia świetlnego w szkle, rower ekologiczny.

Nasze dzieci miały okazje zapoznać się z większością urządzeń oraz samodzielnie wykonać część wcześniej zaprezentowanych doświadczeń. Dzieci pokazały duże zainteresowanie, zaangażowanie i posiadaną wiedzę na wiele tematów ale były i takie których nie można było oderwać od ekranów swoich telefonów niestety. Odłożyły je na chwile dopiero w kolejnym etapie wycieczki w KFC.

Wycieczka była bardzo udana i choć bardzo zmęczeni jednak tak samo zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do Dziwnowa.