Walentynki w Sosnowicach – 14.02.2020 r.

W piękny, słoneczny dzień – Walentynki, odwiedziliśmy Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach.

Przywitał nas Nowy Szef placówki, bardzo chwalony przez pracowników i uwielbiany przez psiaki – które tuliły się do niego jak tylko zbliżał się do klatek – www. schronisko-sosnowice.pl .

Każdy z nas każde dziecko miało prezent dla podopiecznych schroniska, mieliśmy karmę suchą i mokrą, smakołyki i sporo kocy.

Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje ta placówka, poznaliśmy podopiecznych i zobaczyliśmy sporo zmian jakie zaszły po naszej ostatniej wizycie- nowe i odnowione kojce, ładne materace i posłania dla piesków, śliczne kolorowe zabawki.

Pieski przywitały nas niezłym hałasem i machały ogonkami – chyba lubią takie odwiedziny i pewnie wszystkie chciały by znaleźć kochający dom. Mamy nadzieję, że tak się stanie.

Najdłużej przebywający piesek spędził tam już 9 lat, już niedługo staruszek 14 letni, który spędził w schronisku 8 lat pojedzie do nowego domku do Berlina.

Dostaliśmy cztery pieski z którymi spacerowaliśmy po lesie, jedna sunia ma przerwany rdzeń kręgowy i tylna część ciała spoczywała na specjalnym wózku – z pełnym oddaniem cały czas spoglądała w kochające oczy swojej opiekunki.

Pieskom na pewno tam jest dobrze, bo jak wracaliśmy ze spaceru to z radością ciągnęły na teren schroniska. Jeden z piesków który zawodził całą droga uspokoił się jak tylko wrócił na teren.

Pożegnaliśmy się z pieskami i oddanymi psom opiekunami i obiecaliśmy znowu tu wrócić, życzyliśmy wszystkim pieskom aby odnalazły swój dom.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pizzerii Alasce na smaczną pizzę i odpoczynek .