DKK HORUS spotyka się w bibliotece -24 lutego , będziemy omawiać książkę Cobena „Odnaleziony”.

DKK HORUS spotyka się w bibliotece -24 lutego , będziemy omawiać książkę Cobena „Odnaleziony”.
HARLAN COBEN
35książek
• Pisze książki: fantastyka, fantasy, science fiction, horror, kryminał, sensacja, thriller, literatura piękna, utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
• Urodzony: 4 stycznia 1962
Amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych.

Zadebiutował w 1995 roku powieścią „Bez skrupułów”, jednak to wydanie thrillera pt. „Nie mów nikomu” okazało się przełomem w jego karierze i przyniosło mu międzynarodową sławę.

Jako jedyny autor otrzymał trzy prestiżowe nagrody przyznawane książkom z gatunki kryminał/thriller: Edgar Award, Shamus Award i Anthony Award, a także został wyróżniony wieloma innymi nagrodami, w tym: Fresh Talent Award za „Jeden fałszywy ruch”.
Jego książki („Bez pożegnania”, „Nie mów nikomu”, „Tylko jedno spojrzenie” czy „Jedyna szansa”) zebrały bardzo dobre recenzje krytyków na całym świecie. Kolejne powieści pisarza też cieszą się dużą popularnością wśród czytelników.

W jego powieściach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (morderstwa, tragiczne wypadki…) oraz wielokrotne zwroty akcji. Ich akcja toczy się na obszarze stanów Nowy Jork i New Jersey. Kilka postaci drugoplanowych pojawia się w wielu jego dziełach.

“ODNALEZIONY” –
Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć

MORDERSTWO
TAJEMNICA
INTRYGI

Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya.

Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.

Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu.

Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie – zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje.